Odstranění omezujících přesvědčení

Jak v životě procházíme různými situacemi, které potřebujeme nějak řešit, tak se v každém okamžiku musíme rozhodovat, jaký postoj zaujmeme. To rozhodnutí, které jsme udělali v daném okamžiku si můžete vědomě uvědomovat, nebo si toho nemusíte být  vědomi. Nicméně to rozhodnutí ve formě omezujícího přesvědčení začne dále ovlivňovat váš život. Pokud se dostanete do podobné situace, pravděpodobně se rozhodněte stejně.

Problémem je, že vaše rozhodnutí v danou dobu bylo uskutečněné na základě nějakého množství informací, znalostí a zkušeností, které jste  v té době měli. Ale dnes máte mnohem více informací, znalostí a zkušeností, bohužel se častokrát rozhodujeme stejně jako před mnoha lety. To stejné platí i v učení se angličtiny. Někteří lidé např. ve škole se mohli rozhodnout, že: „Nemají buňky na angličtinu", „Angličtina je těžká", „Angličtinu se nikdy nenaučím"… a tato rozhodnutí se stále spouštějí jako programy v jejich podvědomí, i když se situace změnila. Pokud něčemu věříte, často vyhledáváte důkazy podporující vaše názory. Pokud si někdo myslí, že „Angličtina je těžká„, opravdu může nacházet důkazy potvrzující toto přesvědčení.

Proto je potřebné všechna tato stará neužitečná omezující rozhodnutí a přesvědčení odstranit, abyste se mohli znovu rozhodnou lépe, např. že: „Angličtina je snadná", „Učím se anglicky snadno", „Mluvit anglicky je zábavné", apod. Proveďte následující cvičení na zjištění a odstranění omezujících rozhodnutí ohledně učení se angličtiny.

Videa na této stránce jsou přístupné pro naše zákazníky a účastníky školení. Pokud máte o videa zájem, objednejte si knihu Naučte se anglicky, nebo členství na webu Angličtina Restart.

Prosím k prohlížení tohoto obsahu. (Nebo se staňte členem ZDE!)

XZapomněli jste heslo?

Staňte se členem

Zpět na přehled →